Publikováno

Jak poznat fake Nike Roshe Run

Fake Real roshe run

Ne jen na eBay.com nebo na ostatních zahraničních webech se můžete setkat s fake Nike Roshe Run. Stále více tuzemských prodejců se schyluje k prodeji neoriginální obuvi nebo oblečení a Nike Roshe run se to také dotýká. Po Aukru, Bazoši, SBazaru lze zahlédnout fake Nike Roshe Run už i na portálu Vinted.cz. A proto si ukážeme, jak odlišit fake Nike Roshe run od originálních, abyste při rozbalování krabice neronily slzy.

 

Krok 1. Krabice od boty

Nové Nike-y jsou zabaleny do silnější krabice od bot a obvykle s logem na víku a boku. Krabice nemá jednu barvu, liší se podle stylu a roku, proto nezoufejte, když vaše barva nebude např. oranžová, jak jsme u nás zvyklí. Krabice od Roshe a ostatních Nike bot jsou kvalitně udělané a proto ji pečlivě zkontrolujte pro případné chyby v logu, zarovnání, pravopis a celkovou kvalitu. Také se stává, že v originálních krabicích naleznete fake boty, proto se musíme podívat dovnitř a zkontrolovat Roshe.

nike roshe run krabice

 

Krok 2. Etiketa

Maloobchodní krabice mají štítek jen z jedné strany, kde je podrobný název stylu boty, velikost, barva, země výroby a číslo stylu boty. Číslo stylu je obvykle 9 místné číslo, zkontrolujte, zda toto číslo odpovídá číslu, které se nachází na štítku uvnitř boty.

nike roshe etiketa

 

Krok 3: Uvnitř boty

Vnitřní informace na štítku se liší hlavně v závislosti na roku výroby boty, země výroby a stylu boty. Zkontrolujte číslo stylu, obvykle 9 místné číslo, zda odpovídá ze štítku na krabici. Zkontrolujte, zda ocas „Qéčka“ ve FABRIQUE začíná uvnitř kruhu. Zkontrolujte, zda neobsahuje pravopisné chyby, a že šití štítku je rovné a čisté.

nike roshe štítek boty

 

Krok 4. Nike vlnka a poutko

Zkontrolujte, zda vlnka Nike je pečlivě a bezchybně nalepená na vašich Nike Roshe runkách. Ujistěte se, zda se v nějakém místě neodlepuje a že je nalepená ve správné úrovni. Vlnka by měla být pod jedním švem. Neměla by být různě zdeformovaná, např. krátká. Dále si všimněte poutka. Na originálních Roshe jsou delší, prst se vám dovnitř vejde. Fake Roshe je má zase kratší a na jazyku boty mají našito něco jiného než Nike vlnku. Na zadním poutku zase nenajdeme žádný znak našitý a všimněte si kvalitnější našití ve tvaru čtverce.

Fake Real roshe run
Fake Real roshe run

Krok 5. Vložka boty

Vlnka na vložce by měla být embosovaná (reliéf) a kvalitně udělaná. Ostré a čisté okraje, nedeformovaná vlnka, na zadní straně zase název modelu, číslo modelu a datum.

vložka nike roshe

 

Krok 6: Podrážka

Nike Roshe run má na podrážce výrazné vzory. Opět se ujistěte, že jsou kvalitně udělané. Logo Nike a vlnovka jsou uprostřed podrážky a nemají copyright R.

podrážka Nike roshe run